Kaszki dla niemowląt

Kaszki dla niemowląt i małych dzieci – kiedy i jak wprowadzać do diety dziecka?

Kaszki zbożowe bardzo dobrze sprawdzają się na etapie rozszerzania diety niemowlaka. Można je także podawać starszym dzieciom. Możemy wybierać spośród różnych rodzajów kaszek, produkowanych z jednego rodzaju zboża bądź takich, które są mieszankami różnych zbóż.

Kaszki zbożowe od drugiego półrocza życia dziecka stają się ważnym elementem diety. Są lekkostrawne, delikatne w smaku i zapewniają dłuższe uczucie sytości. Kaszki dla dzieci są typowym początkowym posiłkiem uzupełniającym.

Zboża są istotne w diecie dziecka, ponieważ dostarczają energii i stanowią wartościowe źródło:

węglowodanów, które są ważne dla prawidłowej pracy mózgu,

błonnika pokarmowego, który wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego – zapobiega problemom trawiennym, wspiera mikroflorę bakteryjną i perystaltykę jelit oraz wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich,

witamin z grupy B wspierających odpowiedni rozwój układu nerwowego,

żelaza, które jest niezbędne dla funkcjonowania wszystkich narządów i bierze udział w procesach tworzenia komórek krwi,

wapnia niezbędnego dla kości,

magnezu i fosforu, które są ważne dla funkcjonowania układu mięśniowego, w tym mięśnia sercowego,

selenu i cynku, które wpływają na właściwe funkcjonowania układu odpornościowego,

potasu mającego wpływ na ciśnienie krwi, budowę mięśni oraz równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Kaszki dla niemowląt różnią się między sobą rodzajem ziarna zboża, z którego są produkowane, stopniem przetworzenia oraz w konsekwencji zawartością składników odżywczych. Ich różnorodność w diecie dziecka pozwala pokryć zapotrzebowania na wiele składników odżywczych oraz pomaga rozwijać preferencje smakowe.

Jaka kaszka będzie dla niemowlaka odpowiednia? Jeśli chcemy zapewnić zdrowy rozwój swojemu maluszkowi, to warto sięgnąć po gotowe rozwiązania – kaszki dla dzieci, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych.

Doskonałym wyborem będą kaszki zbożowe Hipp, Holle, Lebenswert, wersji mlecznej albo bezmlecznej – wybór odpowiedniej kaszki dla niemowlaka powinien być uzależniony od jego wieku oraz indywidualnych potrzeb.

Kaszki te nie wymagają gotowania. Określoną ilość proszku wystarczy wymieszać z ciepłą wodą lub mlekiem (matki lub modyfikowanym) i podać od razu po przygotowaniu. Taka porcja kaszki przyrządzona zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu stanowi zdrowy i pełnowartościowy posiłek. Dostarcza dziecku odpowiednio zbilansowanej ilości składników odżywczych, które są ważne dla prawidłowego rozwoju.

Co ważne, kaszki dla niemowląt i dzieci są dostosowane do ich wieku. Oznacza to, że zawierają składniki w proporcjach odpowiednich dla potrzeb rozwijającego się organizmu oraz możliwości układu trawiennego. Zawsze na opakowaniu znajduje się informacja, od jakiego wieku można podawać dziecku określony rodzaj kaszki.

Najlepsze kaszki znajdziecie w sklepie www.galeriabobasa.pl